Koło Naukowe Gospodarki Nieruchomościami

E-mail: kngn.pw@gmail.com
Strona internetowa (link)
Facebook (link)

Celem Koła jest umożliwienie jego członkom zdobywania wiedzy z szeroko pojętej tematyki gospodarki nieruchomościami. Członkostwo w KNGN to doskonała szansa na zdobycie cennego doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje w przyszłej karierze zawodowej. To także świetna okazja na zawarcie nowych, interesujących znajomości. Gwarantujemy mile spędzony czas w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, które wzajemnie wspierają się w dążeniach naukowych (i nie tylko).

Koło powstało w 2008 roku i do roku 2016 zrzeszało studentów trzech wydziałów Politechniki Warszawskiej: Administracji i Nauk Społecznych, Geodezji i Kartografii oraz Inżynierii Lądowej. W chwili obecnej w skład zarządu wchodzą studenci Wydziału Administracji i Nauk Społecznych. Koło czeka też na nowych członków z ciekawymi pomysłami, żeby móc kontynuować działalność.

Swoją działalność Koło rozpoczęło od przygotowywania w 2008 r. serii wykładów "Działalność zawodowa w zakresie obrotu nieruchomościami". W tym samym roku odbył się również projekt "Kamienice Warszawy – Chłodna 25", który był inspiracją dla studentów WAiNS do przygotowania pracy magisterskiej. Koło z sukcesem realizowało też projekty w ramach Grantów Rektorskich dla Kół Naukowych, takie jak:

  • „Wyzwania inwestycyjne na rynku nieruchomości”;
  • „Zielone budownictwo";
  • „Warszawa jutra”;
  • „Rewitalizacja Warszawskiej Pragi”.

W ramach działalności Koła organizowane były także:

  • spotkania z ekspertami,
  • warsztaty przy współudziale biur nieruchomości,
  • zwiedzanie ciekawych budynków i obiektów oraz spotkania z ich zarządcami.

Opiekunem Koła jest dr Dorota Wilkowska-Kołakowska.